Sany Used Trailer Concrete Pump Truck 9028
Place of Origin: China
Brand Name: Sany
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1 section
Packaging Details: Roro Ship, Cargo Bulk Ship
Delivery Time: 7-20 work days
Sany Used Trailer Concrete Pump Truck 9028
Original condition on original painting
Under very good condition
Stable working and all fuctions are nomal.
We do professional repair, provide high quality equipment to our customers.
Sany Used Trailer Concrete Pump Truck 9028 Specification
| Brand name | SANY |
| Pump model | BT9028CH |
| Pump year | 2020 |
| Boom sections | — |
| Vertical Reach56 | — |
| Horizontal Reach | — |
| Max Concrete Output | — |
| Conrete Press. | 18/10 MPa |
| Radio Remote conctrol | concrete pump remote controller |
| Radio Remote Brand | remote controller HBC |
| Condition | Used but stable condition |
| Repair standard | Basic maintenance |
| Truck brand | |
| Engine Type | Diesel |
| Max.Engine Power | |
| Dimension(L*W*H) | 7330mm*2125mm*2665mm |
| Total Weight | 7300kg |
| Maintenance items | Hopper accessory; sheet metal;check and test all system; cleaning |

Delivery Case

Sany Used Trailer Concrete Pump Truck 9028 Specification
| Brand name | SANY |
| Pump model | BT9028CH |
| Pump year | 2020 |
| Boom sections | — |
| Vertical Reach56 | — |
| Horizontal Reach | — |
| Max Concrete Output | — |
| Conrete Press. | 18/10 MPa |
| Radio Remote conctrol | concrete pump remote controller |
| Radio Remote Brand | remote controller HBC |
| Condition | Used but stable condition |
| Repair standard | Basic maintenance |
| Truck brand | |
| Engine Type | Diesel |
| Max.Engine Power | |
| Dimension(L*W*H) | 7330mm*2125mm*2665mm |
| Total Weight | 7300kg |
| Maintenance items | Hopper accessory; sheet metal;check and test all system; cleaning |